Αθλητικά

Εκτός κυπέλλου ο ΑΣ Τήλος(video)

Δεν θα συνεχίσει στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Δωδεκανήσου ο ΑΣ Τήλος καθώς αποκλείστηκε στην διαδικασία των πέναλτι, από τους Πάνθηρες Ρόδου, με 5-3. Η κανονική διάρκεια έληξε 0-0, ενώ η παράταση 2-2!

Το ματς

Ο ΑΣ Τήλος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και από την αρχή είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, διατηρώντας την κατοχή και δημιουργώντας ευκαιρίες. Κυριότερη από αυτές στο α’ ημίχρονο ένα τετ α τετ του Σακελλάρη Ηρακλή, ο οποίος κατάφερε να πλασάρει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά πάνω στην γραμμή ο αμυντικός των Πανθήρων να προλάβει και να διώξει την μπάλα.Στο 20ο λεπτό ο Καμμάς τραυματίστηκε και την θέση του πήρε στο γήπεδο ο Σακελλάρης Κ.Κ.. Στο β’ ημίχρονο αν και ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε ο ΑΣ Τήλος είχε ευκαιρίες με τους Μόσχου, Σακελλάρη Η και Τσιβερδή χωρίς να καταφέρει να τις αξιοποιήσει. Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση. Οι Πάνθηρες σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού προσπάθησαν να απειλήσουν κυρίως με μακρινά σουτ.

Παράταση

Στην παράταση ο ΑΣ Τήλος μπήκε μουδιασμένα με αποτέλεσμα να δεχθεί δύο γκολ. Το σκορ άνοιξε ο Βισβίκης με πλασέ στο 94’ μετά από γύρισμα που έγινε από τα δεξιά. Στο 100’ ο Αγγελάκης με ένα πολύ όμορφο πλασέ από το ύψος της περιοχής έκανε το 2 – 0. Στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης ο ΑΣ Τήλος πίεσε και γέμισε την περιοχή με αποτέλεσμα να έρθει η ισοφάριση. Αρχικά στο 115 με πολύ ωραία κεφαλιά από τον Κουράκη και στο 118 με σουτ βολίδα από τον Σακελλάρη Κων. ήρθε η ισοφάριση, μέσα σε φρενήρεις πανηγυρισμούς. Ο αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι.