Α.Σ. Τήλου

Νίκη στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας ο Α.Σ. Τήλου!

Νίκη με σκορ 3-0 πέτυχε ο Α.Σ. Τήλου στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας εναντίον του Ατρόμητου Διμυλιάς. Ένα φιλικό που διεξήχθη στην Τήλο κάτω από πολλή ζέστη και πολλή υγρασία. Σκόρερ οι Σαμπάνης, Μόσχου και Σακελλάρης Ηρακλής.

Οι εντεκάδες

Ο Α.Σ. Τήλου παρατάχθηκε με τους Χατζηνικόλα, Κουράκη, Κότσι, Φωτάρα, Σακελλάρη Κ., Καμμά, Χατζηφούντα, Σακελλάρη Μ., Σαμπάνη, Μόσχου και Σακελλάρη Η.
Επιπλέον αγωνίστηκαν οι Κωνσταντάκης, Καρράς, Αλειφέρης, Φιλακούρης, Χριστοφής και Αγκόλλι.

Για τον Ατρόμητο Διμυλιάς οι Αλεξανδρής, Θυριάκης, Κρητικός, Στάππας Α, Παστός, Στέφος, Στάππας Γ., Μαύρου, Χατζημιχαήλ, Στάππας Δ., Γιορδαμνής.
Επιπλέον αγωνίστηκαν οι Ερνίκιολης και Μιχαλάκης.

Το πρώτο ημίχρονο

Στο δεύτερο φιλικό της σεζόν η ομάδα της Τήλου ήταν καλύτερα προετοιμασμένη από την αντίπαλο και σε επίπεδο τακτικής και σε επίπεδο τρεξιμάτων. Έχοντας αυτή την ανωτερότητα είχε το πάνω χέρι έχοντας κατοχή και φτάνοντας εύκολα στην αντίπαλη περιοχή χάνοντας ευκαιρίες με τον Σακελλάρη και τον Μόσχου. Τελικά το πρώτο γκολ ήρθε στο 25′ όταν ο Μόσχου με εξαιρετική κάθετη μπαλιά βρήκε τον Ηρακλή Σακελλάρη εκείνος πλάσαρε, ο Αλεξανδρής απέκρουσε και ο Σαμπάνης ερχόμενος με πλασέ θα σκοράρει σημειώνοντας το 1-0. Προς το τέλος του ημιχρόνου ο ρυθμός έπεσε και τα λάθη στο κέντρο έδωσαν την ευκαιρίας στην αντίπαλο να πάρει μέτρα στο γήπεδο χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Το δεύτερο ημίχρονο

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Τήλου μπήκε δυνατά πίεσε ψηλά και στο 65′ έπειτα από πολύ ωραία συνεργασία του Σακελλάρη με τον Μόσχου ο τελευταίος θα βγεί τετ-α-τετ και θα πλασάρει εύστοχα για το 2-0. Στο σημείο αυτό ο Α.Σ. Τήλου πραγματοποίησε τις αλλαγές. Λίγα λεπτά αργότερα ο διαιτητής της αναμέτρησης θα αρνηθεί καθαρό πέναλτι στον Καμμά. Στην επόμενη φάση ο Στάππας Δ. θα κερδίσει πέναλτι από Κότσι, το οποίο εκτέλεσε ο Παστός αλλά ο Χατζηνικόλας απέκρουσε κρατώντας το μηδέν. Στο 72′ έπειτα από πάσα του Καμμά ο Ηρακλής Σακελλάρης θα βρεθεί στην περιοχή μέσα και με ωραίο μπάσιμο θα αδειάσει την άμυνα της Διμυλιάς και θα σημειώσει το 3-0.

Η εικόνα

Παρά τις συνθήκες του αγώνα (ζέστη και υγρασία) οι φίλοι που ήρθαν στο γήπεδο είδαν έναν ωραίο αγώνα. Πολλά τα καλά σχόλια για το ωραίο ποδόσφαιρο του Α.Σ. Τήλου. Τακτικά δουλεμένη ομάδα και ωραία στημένη στο γήπεδο.

Η προετοιμασία του Α.Σ. Τήλου συνεχίζεται χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Επόμενο φιλικό με τον Διγενή Κοσκινού στην Τήλο! Ένα δυνατό φιλικό στο οποίο ο Α.Σ. Τήλου θα δοκιμάσει τις αντοχές του.

Επόμενο ραντεβού για τον Α.Σ. Τήλου με τον Διγενή Κοσκινού στην Τήλο την Κυριακή 26 του μήνα στις 12:30!

Κατηγορίες:Α.Σ. Τήλου, Αθλητικά