Α.Σ. Τήλου

3/3 και συνεχίζει ο Α.Σ. Τήλου! 5-0 τον Ο.Φ.Ιστρίου.

Νίκη με σκορ 5-0 πέτυχε σήμερα η ομάδα του Α.Σ. Τήλου, συνεχίζοντας ακάθεκτη το νικηφόρο της σερί στο πρωτάθλημα της Β Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Δωδεκανήσου. Σκόρερ για την ομάδα του Α.Σ. Τήλου οι Μόσχου, Χουτεσιώτης, Σακελλάρης Μ, Σακελλάρης Η και Αγκόλλι Κ.

Οι εντεκάδες

Α.Σ. Τήλου: Χατζηνικόλας, Καμμάς, Κότσι, Σακελλάρης Κ, Χριστοφής, Χατζηφούντας, Χουτεσιώτης, Σακελλάρης Μ, Σαμπάνης, Μόσχου και Σακελλάρης Η. Αγωνίσθηκαν επίσης οι Φωτάρας, Αγκόλλι Κ, Χαραλαμπάκης, Σακελλάρης Κ και Αλειφέρης.

Ο.Φ.Ιστρίου: Μανεττας, Παπακώστας, Νίκανδρος, Μαλλιάκας, Μεντος (λ.τ.5′ Κοτσομυτης), Λαδιας, Κωστιδης, Αλαφακης (λ.τ. 50′ Τσούκαλης), Σταματάκης, Φυντικακης, Ριζας.

Το πρώτο ημίχρονο

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Σακελλάρης Η θα σεντράρει και ο Μόσχου με κεφαλιά θα πετύχει το 1-0. Η πίεση συνεχίστηκε και στο 12 έπειτα από κλέψιμο έξω από την περιοχή ο Χουτεσιώτης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και πλάσαρε με επιτυχία για το 2-0. Μεταξύ άλλων χαμένων ευκαιριών της ομάδας στο 18 θα γίνει το 3-0 από τον Μιχάλη Σακελλάρη. Ο ρυθμός μετά το 20ο λεπτό έπεσε παρόλα αυτά η ομάδα της Τήλου είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού καταφέρνοντας να μην απειληθεί.

Δεύτερο ημίχρονο

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Τήλου ξεκίνησε δυνατά και συνεχίζοντας να έχει τον έλεγχο θα σημειώσει και 4ο τέρμα έπειτα από κάθετη του Μόσχου και άψογο τελείωμα το Σακελλάρη Η. Στο 61 ο 14χρονος Αγκόλλι Κλέανδρος θα σημειώσει το παρθενικό του γκολ στο πρώτο του επίσημο παιχνίδι.

MVP

Δύσκολα να ξεχωρίσεις κάποιον παίκτη από το συγκεκριμένο αγώνα, ωστόσο σήμερα θα εστιάσουμε στον Μερκούρη Μόσχου. Ένα γκολ και δύο ασίστ, έτρεχε να πιέσει, ηρεμούσε σε σημεία την ομάδα. Η ποιότητα φαίνεται.